Flurudha

Top Lajme[hot](3)

Video Lajme[two]

Shtypi i huaj[two]

Showbiz[three](3)

Shëndeti dhe bukuria[two]

Opinione[dark](3)

Teknologji[three](3)

Kultura[combine]

Kuriozitete[dark](3)

McMaster: SHBA duhet t’i kundërvihet “kërcënimit të ri” të Rusisë

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, HR McMaster pranoi në një intervistë për Zërin e Amerikës se Rusia ndërhyri në zgjedhjet e vitit 2016 ...

FJALËT E FUNDIT TË SADAM HUSEINIT: Me dinjitet, pa i bërë syri tërr para litarit, shqiptoi këto mesazhe që jehuan për 11 vjet (VIDEO)

Më 30 dhjetor mbushen 11 vjet nga dita kur presidenti i Irakut, Sadam Huseini u ekzekutua me varje, tre vjet pas arrestimit të tij, kur...

FOTOT: Brenda Ambasadës më spektakolare dhe më të shtrenjtë në botë, që kushton 750 mln paund

Kjo është Ambasada më e shtrenjtë në botë. Bëhet fjalë për Ambasadën e SHBA në Londër. Ajo ka kushtuar plot 850 milionë euro. Am...

Me 1 dollar fitoi 1 milion dollarë, kush është shqiptari që u shpërblye nga lotaria në Amerikë

Edmond Nicaj, një 41-vjeçar shqiptar, arriti të gjente kombinimet e lotarisë së famshme “Michigan Lottery’s Powerball”, nga e cila ka da...

Metoda me ujë të ftohtë për të kuptuar nëse jeni të shëndetshëm

Është një truk lehtësisht i realizueshëm, por me rezultate domethënëse. Mjafton të vendosni ujë të ftohtë në një enë dhe të fusni në ...

5 zakone të budallenjve, që njerëzit e zgjuar nuk i kanë

Sipas The Independent Bota jonë është e populluar me të gjitha llojet e njerëzve me nivele jashtëzakonisht të ndryshme të inteligjen...

Historia e mrekullueshme e dashurisë, që fshihet pas monumentit “Taxh Mahal” në Indi (VIDEO)

Me siguri e njihni tashmë ndërtesën e bukur të Taxh Mahalit. Shumë nga ju mund ta kenë parë nëpër telenovelat turke, ndërsa të tjerë m...

Frikë prej një gare të re armatimi? Nga vendimi i Gorbaçovit dhe Reaganit deri në ditët e sotme

Para 30 vjetësh Gorbaçovi dhe Reagani ranë dakord që të asgjësojnë raketat me rreze të mesme veprimi. Një ngjarje historike, që mund ...

Fundi i trishtë i Oskar Uajlldit, një gjeniu të letrave

Artistët që shkundin epokat kanë jetë shumë intensive. Rasti i Oskar Wilde-it shënon një lloj hiti në vargun e autorëve që, në vend që...

Ç’duhet të bëjë një çift i dashuruarish në një ditë me shi si kjo (10 këshilla me foto e video)

“Dy pika shiu r anë mbi qelq dhe unë për ty se ç’ndjeva mall…”. të gjithë ata që janë rritur me këto vargje të Kadaresë kanë një viz...

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

index